2023-05-04
W tym roku przypadła 75 rocznica powstania  Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
Każdego roku 7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia.
Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów jest Zdrowie dla wszystkich  #HealthForAll. W dniach od 17 do 21 kwietnia 2023r. nasza cała społeczność szkolna również włączyła się w obchody Światowego Dnia Zdrowia.

2023-05-08

Od 22-26 kwietnia przeżywaliśmy Tydzień Biblijny. W tym czasie uczniowie pochylali się nad wartością Słowa Bożego w ich życiu. W naszej szkole zorganizowano konkurs na kartkę pocztową z fragmentem Biblii, można było zerwać dla siebie Słowo Boże ze specjalnie przygotowanych do tego celu kartek. Uczniowie wykonywali zakładki do książki z wylosowanym fragmentem Pisma Świętego. Starsi uczniowie nauczyli się krótkich fragmentów na pamięć. Pielęgnujmy zwyczaj sięgania i czytania Pisma Świętego nie tylko ten jeden tydzień w roku.

2023-05-08

Dnia 27 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Społeczność naszej szkoły odśpiewała dumnie 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, po czym uczniowie klasy 7 zaprezentowali jak wyglądało owo wydarzenie urządzając obrady sejmiku uczniowskiego. Nie zabrakło patriotycznych pieśni i występów naszych uzdolnionych muzycznie uczennic.

2023-05-09

W IV edycji konkursu naszą szkołę reprezentowało aż 25 uczniów naszej szkoły z klas 4-8. Konkurs był trzyetapowy i trwał wiele miesięcy oraz wymagał wielu przygotowań i wysiłku od uczestników.

2023-05-11

Na stadionie lekkoatletycznym odbyły się zawody miejskie i rejonowe Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej Igrzysk Młodzieży. Reprezentanci naszej szkoły konkurowali ze szkołami z Rybnika i Żor i spisali się bardzo dobrze. Gratulacje dla wszystkich uczestników.

2023-05-16

W ubiegły piątek klasa 2b wybrała się na zajęcia biblioteczne do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Konstantego Prusa w Kamieniu. Pani Bibliotekarka przedstawiła dzieciom historię powstania druku i książki oraz opowiedziała ciekawe historie o książkach i ich właścicielach. Uczniowie mogli zobaczyć i dotknąć bardzo starych książek, a na koniec poszperać po półkach bibliotecznych i pooglądać wybrane przez siebie pozycje. To była ciekawa lekcja kultury i literatury!

2023-05-19

Zasady rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
w roku 2023. Informacje w załącznikach.

2023-05-23

Festiwal Nauki organizowany już po raz dziewiąty - tym razem na Zabytkowej Kopalni Ignacy - to wielkie święto nauki w Rybniku.

2023-05-25

Dnia 19.05. nasza szkoła wzięła udział w trójboju la oraz czwórboju la. Starsi chłopcy z klas 5,6 zajęli 3miejsce wśród rybnickich szkół a dziewczyny z klasy 4 również zajęły 3 m. Gratulujemy wszystkim startującym.  Zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego wypoczynku w czasie wolnym.

2023-05-29

W poniedziałek 29.05. reprezentacja naszej szkoły klas 5 i 6 oraz 8, wzięli udział w turnieju miejskim koszykówki 3x3. Chłopaki z klasy 8 zajęli 3 miejsce a chłopcy z klas 5 i 6 zajęli 2 miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyniku.

2023-05-31

W piątek 26 maja uczniowie najmłodszych klas zaprosili swoje Mamy aby razem uczcić ten wspaniały dzień. Impreza została zorganizowana przez świetlicę szkolną oraz uczniów klasy 1b. Wszystkim Mamom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego.