2024-04-04

18 marca obchodziliśmy w naszej szkole St. Patrick's Day, święto patrona Irlandii obchodzone powszechnie na całym świecie. W tygodniu poprzedzającym ten dzień odbyły się  w ramach zajęć j.angielskiego, lekcje tematyczne, gry i quizy w klasach 1-8 , w trakcie których uczniowie zapoznali sie z tłem historycznym, zwyczajami i legendami związanymi z obchodami tego święta.

W dzień naszych obchodów odbyły się konkursy :

Quiz QR- w którym uczniowie mieli za zadanie odnalezienie na terenie szkoły 10 kodów QR, zeskanowanie ich i udzielenie  odpowiedzi na pytania dotyczące Dnia Św. Patryka i kultury irlandzkiej , które zostały  ukryte pod kodem.

Oto laureaci konkursu:

I miejsce- Karol Brzezinka kl.5B

II miejsce- Małgorzata Onisko i Jagoda Swoboda kl. 6A

III miejsce- Antoni Biela i Kacper Brzezinka kl. 4A

Laureatami konkursu na najciekawszy strój  nawiązujący do St. Patrick's Day są:

I miejsce- Antoni Trocki kl. 4A i Radosław Klecha kl.6A

IImiejsce- Piotr Kownacki kl. 5A

III miejsce - Julia Hauke kl. 5A

Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i wspólną zabawę !

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć . Pozostałe zdjęcia można zobaczyć pod linkiem:

St. Patrick's Day -galeria cd.