Szkoła Podstawowa nr 28 im. Alojzego Szewczyka w Rybniku

"Zadowolony konsument"

W styczniu 2016 roku zostaliśmy wyróznieni przez uczniów i ich rodziców za najwyższą jakość usług edukacyjnych.

Wiemy jak! Nowe technologie w szkole

Certyfikat przyznany w grudniu 2015 roku przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową oraz Fundację Nauka i Wiedza za działania wobec uczniów, nauczycieli i rodziców, mających na celu rozwijanie kompetencji tych grup w zakresie bezpiecznego i efektywnego korzystania z nowoczesnych technologii.

Aktywna Szkoła-Aktywny Uczeń

Certyfikat przyznany w 2015 roku przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Wiarygodna Szkoła

W październiku 2014r. otrzymaliśmy certyfikat WIARYGODNA SZKOŁA. Certyfikat jest potwierdzeniem właściwych standardów funkcjonowania szkoły. Celem Projektu jest pomóc rodzicom przy wyborze odpowiedniej placówki dydaktycznej dla swoich dzieci. Cały Projekt jest drogowskazem polecającym te szkoły, które są godne zaufania i wyróżniają się na rynku edukacyjnym. Certyfikat Wiarygodności jest dowodem spełnienia powyższych kryteriów.

Szkoła Czystych Rąk

W roku 2013 szkoła otrzymała Certyfikat Akademii Czystych Rąk.

Społecznie Zaangażowana Placówka

Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki otrzymaliśmy w roku szkolnym 2011/2012 za wsparcie działań UNICEF na rzecz dzieci z Sierra Leone.

W Naszej Szkole Czytamy ze Zrozumieniem

Centrum Edukacji Humanistycznej przyznało nam ten certyfikat w roku szkolnym 2011/2012.

Znak Jakości Interkl@sa

W czerwcu 2009 roku nasza szkoła uzyskała certyfikat Znak Jakości Interkl@sa na okres dwóch lat szkolnych. Certyfikaty te przyznawane są szkołom, które najlepiej przygotowują swoich uczniów do funkcjonowania we współczesnym społeczeństwie informacyjnym.

Śląska Szkoła Jakości - Kształcenie

1 października 2007 roku Śląski Kurator Oświaty w Katowicach nadał naszej szkole certyfikat Śląskiej Szkoły Jakości w obszarze „Koncepcja pracy szkoły. Kształcenie”.

Śląska Szkoła Jakości - Wychowanie i Opieka

W październiku 2005 roku otrzymaliśmy certyfikat Śląskiej Szkoły Jakości w obszarze „Wychowanie i opieka” . Certyfikat przyznało nam Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach na okres 5 lat.

Szkoła Promująca Zdrowie

Posiadamy także certyfikat "Szkoły Promującej Zdrowie" przyznany nam na lata 2005-2006.

Szkoła z Klasą

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła z klasą", organizowanej pod patronatem prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Zaliczyliśmy z powodzeniem 6 zadań i w roku 2003 uzyskaliśmy certyfikat "Szkoły z klasą".

Szkoła z Klasą - LEGO

W roku szkolnym 2004/2005 uzyskaliśmy certyfikat LEGO (szkoła uczy czytać) w ramach programu "Szkoła z klasą".

Szkoła z Klasą - COGITO

W roku szkolnym 2004/2005 uzyskaliśmy certyfikat COGITO (szkoła uczy myśleć) w ramach programu "Szkoła z klasą".

Szkoła z Klasą - AGO

W roku szkolnym 2004/2005 uzyskaliśmy certyfikat AGO (szkoła uczy działać) w ramach programu "Szkoła z klasą".