Archiwum: czerwiec 2023

2023-06-02

O Programie bezpłatnych szczepień przeciw HPV

Powszechny program szczepień przeciw HPV realizuje założenia i cele Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030. Uzupełnia bezpłatny program szczepień ochronnych dla dzieci i młodzieży o szczepienie, które chroni przed chorobami wywołanymi przez HPV.

2023-06-05

Konkurs Szkolny Mam Talent zorganizowany został przez Świetlicę Szkolną a skierowany był dla wszystkich utalentowanych uczniów naszej szkoły. Uczniowie przystąpili do występów w dziedzinie wokalnej, baletowo-tanecznej, sportowej, plastycznej, kulinarnej, instrumentalnej oraz innych. Wszystkim uczestnikom Szkolnego Konkursu Mam Talent gratulujemy wspaniałych występów. W kategorii młodszej klasy 1-3, 1 miejsce – Marysia Musiolik klasa 3a, 2 miejsce – Martyna Kulik klasa 1b, 3 miejsce – Anna Giemza oraz Nikola Matuszczyk klasa 2c. W kategorii starszej, klas 4-6, 1 miejsce – Paweł Rakoczy klasa 4b, 2 miejsce – Benedykt Trocki klasa 5a, 3 miejsce – Julia Prusko klasa 5b.

2023-06-05

Wyniki szkolnego konkursu logopedycznego " Ilustracja opowiadania z ćwiczoną głoską"

I miejsce -Aleksander Żywicki 1b   "Szuflada Czarka"
II miejsce -Oliwia Piechoczek  2b  "Szafa Żanety"
III miejsce- Alicja Szuła  1a  "Krabi koncert"

Wyróżnienia :
Przemek Liszka 1a  "Zegar"
Fabian Marciniak  1a  "Podwórko Czarka"
Martyna Masoń 1b   "Podwórko Czarka"

Wszystkim uczestnikom  bardzo dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom !
2023-06-12

Dnia 7 czerwca br. dwie uczennice naszej szkoły wzięły udział w Religijnym Konkursie Plastycznym "Jezu ufam Tobie". Poziom prac uczestników był naprawdę wysoki - tym bardziej raduje fakt zdobycia przez Alicję Florczak z klasy 6b wyróżnienia. Dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody. Gratulujemy talentów!

2023-06-14

01.06. w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu. Uczniowie rywalizowali w międzyszkolnych zawodach w 2 ognie oraz sztafetach biegowych. Rywalizacja przebiegała w miłej sportowej atmosferze. Nie zabrakło również drobnych atrakcji, które to ufundowała Rada Rodziców przy SP28.

2023-06-15

W tym roku szkolnym w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2023” wzięło udział 44 uczniów naszej szkoły, a 7 uczniów otrzymało wyróżnienie.Bardzo cieszymy się z dobrego wyniku naszej szkoły! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

2023-06-19

Słońce, woda, góry, las… przed nami dwa miesiące wakacyjnej beztroski. Jak spędzić je bez trosk i kłopotów? Na co zwracać uwagę, by wakacje były nie tylko udane, ale przede wszystkim bezpieczne? Tego i wiele więcej dowiecie się 20 czerwca na rybnickim rynku.

2023-06-19

Na ostatnich zajęciach rozwijających umiejętności uczniowie klasy 2 b wykorzystali sprzęt z Laboratorium Przyszłości - długopisy 3D - oraz swoją wyobraźnię i tworzyli niezwykłe konstrukcje. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością tworząc swoje własne projekty.

2023-06-22

21 czerwca klasy 1 wybrały na wycieczkę do Czernicy, gdzie odwiedziły planetarium Astrolab oraz Zameczek,  gdzie odbyły się warsztaty z tworzenia czekoladek, które później dzieci mogły zabrać do domu. Nasi uczniowie odbyli również lot na księżyc, gdzie mieli możliwość współpracując w parach prowadzić łazik w symulatorze. Dzieci były bardzo zainteresowane i zafascynowane. Była to udana wycieczka.

2023-06-22

Informacja dla rodziców dotycząca wyprawki klas 1 oraz rogów obfitości.

2023-06-23

Od 23 czerwca 2023 r. do 10 lipca 2023 r. do godz. 15.00 należy uzupełnić wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz złożenie nowego wniosku, w tym zmiana przez kandydata wniosku o przyjęcie, z uwagi na zmianę szkół do których kandyduje. Czyli jeżeli jakiś ósmoklasista (z różnych powodów) nie zalogował się jeszcze do systemu naborowego to teraz może to jeszcze nadrobić!

Na stronie naborowej https://slaskie.edu.com.pl/ jest od dzisiaj znowu czynna zakładka „zgłoś kandydaturę”.

Jeżeli jakiś ósmoklasista (z różnych powodów) wybrał na swojej liście preferencji zbyt małą liczbę oddziałów to może zwrócić się do swojej szkoły pierwszego wyboru z prośbą o odrzucenie złożonego wcześniej wniosku i po odblokowaniu wniosku będzie można zmodyfikować listę preferencji. Następnie ponownie trzeba wydrukować podanie i dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru (może to być już inna szkoła pierwszego wyboru).

Uczniowie klas ósmych, którzy nie zdążyli zrobić kopii świadectwa ukończenia szkoły mogą to zrobić do końca tygodnia - 30.06.2023r.